Магазин товарів для
свята FUNFAN

м. Львів

вул. Городоцька, 103

+38 068 38 38 050

вул. Володимира Великого, 123

+38 067 122 11 88

пн-пт з 10:00 до 19:00

сб, нд. з 10:00 до 17:00

!інтернет-магазин у неділю не працює!

(інтернет—магазин) +38 097 900 88 14

+38 066 359 55 66

+38 093 440 11 88

Легенда про Скупого Джека

Люди робили ліхтарі-гарбузи протягом цілих століть на свято Хелловін. Ця традиція бере свій початок з ірландського міфу про чоловіка якого звали Скупий Джек. Якщо вірити легенді, Скупий Джек запросив самого Диявола випити з ним. Підтверджуючи своє ім'я, Скупий Джек не хотів платити за свій напій, тому він переконав Диявола перетворити себе в монету, щоб Джек зміг оплатити свій напій. Як тільки Диявол зробив це, Джек вирішив залишити цю монету і поклав її в свою кишеню за срібний хрестик, який не давав Дияволу прийняти свою колишню подобу. Джек все ж звільнив Диявола, але тільки з умовою, що він не буде турбувати Джека протягом року і потім, після смерті Джека, він не стане вимагати собі його душу. У наступному році, Джек знову обдурив Диявола змусивши його піднятися на дерево за фруктом. Поки той був на дереві, Джек вирізав знак хреста на корі, так, що Диявол не міг спуститися вниз поки не пообіцяв Джеку не турбувати його ще десять років.

Незабаром після цього Джек помер. Як свідчить легенда, Господь не дозволив такій небезпечній персоні потрапити в Рай. Диявол, засмучений трюками Джека, до того ж давши слово не брати собі його душу, не пустив Джека в Пекло. Він відправив Джека в глибоку темну ніч, лише з запаленим вугіллям висвітлювати свій шлях. Джек поставив вуглинку в різьблену ріпу і став подорожувати по всій Землі. Ірландці почали впізнавати цю мандрівну примару, і називати його Джек-Ліхтар.

В Ірландії, а також Шотландії люди стали створювати свою власну версію Джека-Ліхтаря вирізаючи страшні обличчя на гарбузах і картоплі та розміщуючи їх на вікнах або біля дверей щоб відлякати Блудного Джека та інших страшних злих духів. В Англії для цього також використовували великі буряки. Іммігранти привезли цю традицію з собою в США, а після виявили що американський гарбуз просто ідеально підходить для створення Ліхтарів на Гелловін.

гарбуз